Jdi na obsah Jdi na menu
 


od terkic

23. 7. 2009

 

 

A je to tu další svatba a já si na sebe beru družičkovské šaty. Mono chtěla být opět vtipná a potrápit nás, a tak jsou šaty v barvě Sakuřiných vlasů.
Stojím u brány parku, kde se svatba koná a dívám se na seznam hostů.
„Tohle nedopadne dobře.“ Pomyslím si, když spatřím jméno Lenalee Uchiha a Itachi Uchiha a hned pod nimi Klapča s Deidarou. Zadoufám, že nepřijdou naráz. Samozřejmě také vím, že přijde Sasuke, vždyť přeci jen je Mono jeho sestra.
„To mi udělala Mono určitě schválně, že mě postavila sem před bránu, nejenže se mi tu stoprocentně strhne rvačka, jestli přijdou ty dva páry najednou, ale mě Sasuke mě asi zabije, páč mě nenávidí snad ještě víc než Itachiho za to, že jsem mu čórdla Naruta.“
„Tak co? Už jsou všichni tu?“ Ozve se za mnou hlas ženicha a já se na něho otočím.
„Ne, chybí jich ještě pět.“ Oznámím mu a on se mi podívá přes rameno.
„Upřímnou soustrast.“ Poplácá mě po rameni a zmizí.
Kdyby si ho Mono neměla brát, asi bych ho probodla v tuhle chvíli katanou. Opět se zadívám do seznamu.
„Ehm ehm.“ Ozve se najednou a já zdvihnu hlavu. Zhluboka polknu, když se dívám do tváře Sasukemu. Na jeho tváři je místo nic neříkajícího výrazu výraz chladnokrevného zabijáka.
„Ahoj.“ Špitnu přiškrceně. „Mono s tebou chtěla ještě mluvit, než se začne obřad, měl by sis pospíšit, víš, jaká dokáže být.“ Vychrlím na něj. Prohlédne si mě zkoumavým pohledem, a pak se raději vydá dovnitř. Oddychnu si a ve stejném momentě se objeví Lenalee zaháknutá do Itachiho a Klapča s Deidarou. Lenalee si div, že nevleze do vlasů s Klapčou a Itachi s Deidarou se měří nenávistnými pohledy. Když už se schyluje ke rvačce, skočím mezi ně a odtrhnu je od sebe. Každého raději pošlu na jinou stranu parku. Ano svatebčanů je zde tolik, že jsem si při odškrtávání jmen úplně odrovnala ruku. Konečně se můžu vydat dovnitř a mířím si to za nevěstou, o všem jí poreferovat.

„Tak jsem tu.“ Povzdychnu si a dívám se na ostatní družičky, jak jinak sbéčka.
„Tak co, jak vypadám?“ Zeptá se nás Mono, která se asi po dvou hodinách příprav otočí od zrcadla. Vlasy má rozpuštěné a samou loknu a na hlavě má věneček ze sedmikrásek, šaty bílé, stříbrem vyšívané a ptáčci jí v zobáčcích nesou dlouhou bílou vlečku.
Všechny jí oznámíme, že je to perfektní, až na Riuu, která se nevyjádřila, a tak na ní Mono hodila nepěkným pohledem.
„Jo, je to hezký, ale s tou barvou šatů pro družičky jsi to přehnala.“ Zavrčela Riuu a dívala se na tu ošklivou barvu, kterou měla právě na sobě.
„Ale copak, nelíbí se vám?“ Pronesla škodolibě a všechny jsme se na ní nevraživě podívali. „To jen, abyste někdo nebyl hezčí než já. Středem pozornosti má být přeci nevěsta.“ Pousmála se.
Všechny družičky, včetně mě si povzdechly a raději to nechaly být, přeci jen je to její den.
„Hele Mono, seš si stoprocentně jistá, že si chceš Gaaru vzít? Přeci jen je to kazekage a s tou hromadou papírů na stole, bude mít sotva dostatek času i na tebe.“ Zamyslím se nahlas.
„Neboj, to už jsem si zařídila.“ Pousměje se na mě. „Vzali jsme Naruta jako brigádníka, aby se naučil jaké to je být kagem vesnice.“
„Nani????“ Vyjeknu. Mono se mi jen posmívá.
„Neboj, je to jen na měsíc, kdy budu s Gaarou na svatební cestě.“ Přestane se smát, když vidí, že jsem bledá jako stěna a začne mě uklidňovat.
„Mono!“ Zavrčím.
„Uklidni se, byl to jen vtip.“ Pokrčí rameny.
„Hodně blbej.“ Odseknu nakvašeně.

Konečně začal obřad, který proběhne bez sebemenších problémů, teda až na konec, když už si měli říct své ano.
„Který idiot mě posadil vedle tohohle vraždícího maniaka?!“ Rozkřičel se nahlas Sasuke, který seděl vedle Itachiho, který ho provokoval.
„Hups.“ Zadívám se nevinným pohledem na Mono, které naběhne na prvaém spánku nepěkná žíla. „Hned to napravím.“ Začnu ji uklidňovat a běžím k nim. Raději odtáhnu stranou Itachiho s Lenalee, se Sasukem se do křížku pouště doopravdy nechci. Odvedu je na stranu ženicha, avšak tam sedí Deidara s Klapčou. Vedu je tedy zpět na stranu nevěsty a posadím je na jiná místa, ještě že Mono trvala na vyšším počtu židlí. Mlčky se vrátím na své místo za nevěstu a naznačím Tsunade, že může pokračovat.
Snoubenci si řeknou konečně své ano a věnují si novomanželský polibek.
Když se hází kytice, jaksi si nevšimnu, že letí přímo na mě a bohužel mi dopadne do náruče. Všichni mi začnou tleskat a podívají se Narutovým směrem.
„Že by další svatba?“ Nese se šeptem mezi svatebčany.
„Nebojte, ještě dlouho ne.“ Ujistím je a vidím Narutův úlevný oddych. Zrovna včera jsme se totiž bavili, že mi do manželství doopravdy jen tak neskočíme.
Opět jako vždy se jedlo a pilo. Gaara s Mono na sebe házely zamilované pohledy a po hostině, se odebrali na Gaarově písku na svatební cestu. Na chudáky sbéčka, včetně mě, zbyl jen nepořádek, který dostaly za úkol uklidit. Když jsme všechny byly pak opět převlečené do našeho normálního oblečení, udělaly jsme si táboráček z družičkovských šatů a přivázaly ke kůlu klon Sakury.
Škoda Mono, že už jsi tam nebyla, opravdu moc dobře jsme se pobavily nad jejím křikem a hořícími vlasy.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář